Facebook arkadaşlarınızı Facebook Messenger’la ücretsiz arayabileceksiniz!

Facebook, geçtiğimiz gün düzenlediği etkinliğinde büyük bir duyuru gerçekleştireceğini dile getirmiş, ortada dolaşan pek çok dedikodularda bunun bir Facebook telefonu olabileceği söylenmişti. Fakat bu etkinlikten çıkan haber, bir telefon değil, Graph Search oldu.Aslına bakarsanız ben de Facebook’tan bir akıllı telefon beklemiyordum. Aksine Facebook aslında en eski WAP’la internete bağlı telefondan, son model akıllı telefonlara kadar hepsinden ulaşılabilir olmak istiyor.Facebook Messenger uygulamasına gelen yeni özellikle birlikte artık Facebook arkadaşlarınızı ücretsiz arayabileceksiniz.

facebook-messenger1-760x427

Facebook Messenger uygulaması ile hem WiFi üzerinizden hem de kendi operatör datanızı kullanarak sesli arama yapmanıza izin verecek. Bir süredir test edilen özellik artık aktif ancak şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde geçerli. Facebook’un bir telefon yapma niyeti olmadığını anladık ama bu durum GSM operatörlerini düşündürmesi gerekebilir. Çünkü Facebook Messenger uygulaması aracılığıyla arama yapabilmek, telefonla konuşma yapma ihtiyacını da büyük oranda bitirebilir.

Fbook-App-vs-Fbook-Messenger

     Bildiğiniz gibi çok kısa bir süre önce, Facebook Messenger’a sesli mesajlaşma özelliğgelmişti ve onun öncesinde de Facebook web sürümünde görüntülü konuşmalar için Skype ile biişbirliğinde bulunmuştu. Facebook Messenger üzerinde halen bir görüntülü konuşma desteği yok fakat görünüşe bakılırsa, sesli aramadan sonraki hedef de Facebook Messenger uygulaması üzerinden görüntülü konuşma desteğinin sağlanması.

 Facebook-Messenger

Kaynak: Webrazzi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s