PR Sektörüne Yeni Ajans

Yılbaşında Turkcell’den ayrılan medya ilişkileri müdürü Mustafa Kutlay ile medya ilişkileri bölümü üyelerinden Gökay Çako, kendi ajanslarını kurarak PR sektörüne girdi.

desibel-e1358515034615

desiBel Ajans’ markası ile  PR iletişim hizmeti vermeye hazırlanan ikili, sektöre sıfırdan girmek yerine altyapısı ve kadrosu olan bir başlangıç yapmayı tercih ederek, yaklaşık 7 yıldır pazarlama iletişimi, etkinlik ve organizasyon hizmeti veren Dipnot’un yüzde 50’sini satın aldı.

Dipnot’un kurucuları Atıl Ünal ve Burak Korucu, ortaklık teklifini kabul edince desiBel adıyla yeni bir iletişim grubu ortaya çıktı. Dört ortak,  PR için desiBel markasını seçerken, etkinlik ve pazarlama iletişiminde ise Dipnot markasını koruma kararı aldı.

Mustafa Kutlay desiBel Ajans başkanlığını üstlenirken, Gökay Çako desiBel, Atıl Ünal Dipnot Tanıtım, Burak Korucu ise Dipnot Etkinlik Genel Müdürü olarak görev dağılımı yaptı. Şirket kuruluş aşamasında iken, Digiturk ile anlaştı. 1 Şubat tarihinden itibaren desiBel, Digiturk’un iletişim ajansı olarak çalışacak.

Kaynak : mediacatonline

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s