Yahoo eski çalışanlarını geri kazanmaya çalışıyor

Marrisa Mayer’ın başa geçmesiyle beraber Yahoo sıkıntı günleri geride bırakarak yeni bir başlangıç yapmak istiyor. Üstelik Mayer da bu konuda fazlasıyla istekli. Yahoo’yu eski güzel günlerine kavuşturmak için sürekli yenilikler deniyor.

Fakat yenilikler her zaman tek çözüm olmayabilir. İşte bu yüzden Mayer şimdi de Yahoo’nun geçmişinde yer almış, şirket kültürünü tanıyan ve farklı nedenler yolları ayrılmış eski çalışanları geri kazanmaya odaklanmış durumda.

Bunun için de eski çalışanlara posta yoluyla özel birer davetiye gönderiyor…YA_Blog_CampusLife_Yahoo_Sign

Yahoo bu uygulamayı tam olarak ne zaman başlattı ve şimdiye kadar kaç kişiye bu şekilde kişiye özel bir davet gitti henüz bilinmiyor ama TechCrunch’un fark ettiği bir tweet ile en azından Yahoo’nun eski çalışanlarından Tom Coates’in bu şekilde şirkete geri davet edildiği ortaya çıkmış oldu.

Coates 2005 ile 2010 yılları arasında Yahoo’da konum bazlı servisler alanında görev almış ve firmadan ayrılmasını bir blog yazısı ile duyurmuştu Yahoo o zamandan bu yana lokasyon bazlı servisler alanında istediği çıkışı bir türlü yakalayamadı ama Mayer ile birlikte neredeyse tüm çehresi değişen Yahoo için bu konuyu bir kez daha gündeme almak söz konusu olabilir.

Kaynak:webrazzi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s