Pinterest’ten hisse satışı

En hızlı büyüyen sosyal ağlardan biri olan Pinterest’in erken dönem yatırımcıları yatırımlarının geri dönüşlerini almaya başladılar. 2006 yılında kurulan ve uzun süre davetiye sistemi ile kullanıcı kabul ettikten sonra geçtiğimiz yıl içerisinde tüm kullanıcılara kapılarını açan Pinterest, özellikle e-ticaret sitelerine yüksek miktarda trafik sağlıyor olması açısından büyük önem taşıyor.

Bu önem tabi ki Pinterest’in değerine de yansıyor. Bundan yaklaşık 9 ay kadar önce 1,5 milyar dolar değerleme ile 100 milyon dolarlık yatırım alan Pinterest hızlı büyümesini sürdürürken, SV Angel’dan gelen yeni bir yatırım ile sosyal ağ sitesinin ilk yatırımcıları da çıkışlarını gerçekleştirmeye başladılar.

TechCrunch kurucusu Michael Arrington’ın da ortaklığı bulunan SV Angel’ın yatırımı ile ilgili yine TechCrunch’ta yer alan bilgiye göre firma Pinterest’e 30 milyon dolarlık yatırım yaptı. Bu 30 milyon doların büyük kısmı sosyal ağ sitesinin erken dönem yatırımcılarının hisselerini almak için kullanılacak.

Pinterest_Logo

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s