Facebook etkinliğinde sosyal ağın yeni haber kaynağı (news feed) tasarımı tanıtıldı.

Facebook-Yeni-Tasarim

 

Bu akşam gerçekleştirilen Facebook etkinliğinde sosyal ağın yeni haber kaynağı (news feed) tasarımı tanıtıldı. Zuckerberg’in de sahnede boy gösterdiği etkinlikte ilk defa kullanıcıların karşısına çıkarılan yeni tasarım bugün itibariyle kullanıcılara sunulmaya başlanacak.

Ana hatları baştan aşağıya değişen haber kaynağı sayfasında görseller ön plana çıkıyor. Hatta yeni tasarım ile birlikte sosyal ağda her şeyin görsellik olduğunu söyleyebilir. Aşağıdaki ekran görüntülerinde de görebileceğiniz gibi metinler ve diğer öğeler küçülürken yerlerini dev görseller alıyor.

Linkedin’in yeni profil sayfası tasarımını andıran yeni düzen oldukça sade ve kullanışlı. Sosyal ağ içerisinde navigasyonu sağlayan ikonlar sol bölümde yer alırken ilgi alanlarına ve kaynağına göre paylaşımların sınıflandırıldığı sekmeler sağ kısımda kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Facebook artık haber kaynağında yer alacak paylaşımları kategprilere ayırıyor. All Friends (Tüm Arkadaşlar) sekmesinde arkadaşlarınız tarafından yapılan paylaşımları kronolojik sıralama ile görebileceksiniz. Bunun yanında sadece fotoğraf ve video paylaşımlarını gösteren iki sekme de bu bölüme eklenmiş. Yine aynı şekilde Facebook oyunları ile ilgili bildirimler de ayrı bir sekmeden görüntülenebiliyor. Diğer bir sekmede ise kullanıcılar takip ettikleri kişilerin veya beğendikleri sayfaların paylaşımlarını görüntüleyebiliyor. Bunun yanında bu menü özelleştirilerek yeni sekmeler eklenebiliyor.

Kaynak:sosyalmedya.co

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s