Yeni uygulama “MessageMe”

MessageMe

MessageMe uygulamasının kurulum aşamasında sizden talep ettiği izinlerin çokluğunun dikkatimi çektiğini belirtmeliyim. Bir mesajlaşma uygulamasına göre aşırı izin talep ettiğini düşünüyorum. Söz konusu izin talepleri arasında “hassas günlük verilerini okuma” gibi maddelerin bulunduğunu da belirtmeliyim.

Uygulamayı açtığınız anda temel kişisel bilgilerinizi girmeniz ve bu bilgiler doğrultusunda bir hesap oluşturmanız isteniyor. Her ne kadar Facebook bağlantısıyla söz konusu kişisel bilgilerinizi edinip size kolaylık sağlayabileceğini belirtse de bu izni vermeniz halinde Facebook duvarınızda sizin adınıza bir şeyler paylaştığını görmeye de hazırlıklı olmalısınız. Bu nedenle istenen birkaç bilgiyi elle girmenizi tavsiye ediyorum.

Telefon rehberinizde ya da uygulamanın etkileşim kurabildiği sosyal ağlarda olmayan kişiler için MessageMe PIN numarası adı verilen bir kodu kullanıyorsunuz. Bu PIN numarası ile diğer MessageMe kullanıcıları sizi kişi listelerine ekleyebiliyorlar.

MessageMe profil alanında bir kişisel fotoğraf ve bir de kapak fotoğrafı yükleme şansına sahipsiniz.

MessageMe tasarımı son derece sade. Mavi ve lacivert renklerin hâkim olduğu tasarım açıkçası WhatsApp’e genel olarak benziyor.

images

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s